SPORTS NUTRITION CONFERENCE 2015

Choć upłynęło trochę czasu od konferencji organizowanej przez firmę PowerBar w Berlinie chciałbym podzielić się z wami, poza materiałami konferencyjnymi, swoimi uwagami dotyczącymi tego właśnie wydarzenia.

Konferencja w tym roku odbyła się w Berlinie, przy okazji cieszącego się dużą popularnością BMW BERLIN MARATHON. Spotkania, którego organizatorem jest firma PowerBar, odbywają się nieprzerwanie (poza rokiem ubiegłym) od 2007 roku, a ich główną ideą jest integracja oraz wymiana doświadczeń osób zajmujących się żywieniem w sporcie. Uczestnicy konferencji otrzymują indywidualne zaproszenia od organizatora, dlatego na miejscu można spotkać właściwie wyłącznie dietetyków sportowych z całej Europy zaangażowanych we współpracę ze sportowcami.

Co wyróżnia tę konferencję na tle innych spotkań przeznaczonych m.in. dla dietetyków sportowych? Podczas rejestracji każdy z uczestników otrzymał opaskę na nadgarstek o określonym kolorze. Kolor opasek posłużył do utworzenia grup, by następnie wspólnie integrować się (przy mało kalorycznym;)) grillu, czy też rywalizować z innymi grupami przy okazji zabaw urządzonych na boiskach plażowych. W związku z tym, że była to konferencja sportowa godziny spędzone na sali wykładowej poprzedzał wspólny poranny bieg po Berlinie.  Ciekawym uzupełnieniem wykładów były także warsztaty, w których bardziej aktywną stroną byli uczestnicy konferencji, natomiast wykładowcy pełnili funkcję moderatorów dyskusji. Bez wątpienia udział w konferencji był bardzo ciekawym doświadczeniem i pozwala dowiedzieć się jak wygląda współpraca dietetyków ze sportowcami na całym świecie  (liderami są Australia, Kanada, Wielka Brytania oraz USA), tym samym poszerzając perspektywę do dalszych działań.

Poniżej znajdziecie materiały pochodzące z konferencji SNC BERLIN 2015 (kliknij, aby pobrać):

ABSTRAKTY WYSTĄPIEŃ

WYWIADY Z WYKŁADOWCAMI

 

 

Tagi:
udostępnij na:

Zostaw odpowiedź

udostępnij na: